Laboratorium Praktyk Współtwórczych #009 – spotkanie z Justyną Czarnotą-Misztal

Na szarej grafice obramowanej geometrycznym, jaskrawozielonym wzorem znajduje się zdjęcie uśmiechniętej gościni planowanego spotkania. Czarne napisy informują o miejscu, dacie oraz szczegółach wydarzenia.

Laboratorium Praktyk Współtwórczych #009 – spotkanie z Justyną Czarnotą-Misztal

 

Instytucje: jakie? z kim? dla kogo?

W ramach spotkań z cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych przyglądamy się zapleczu działania instytucji kultury. Próbujemy wskazać najważniejsze problemy, jakie są spotykane „za kulisami” działalności kulturalnej, a następnie – wspólnie z osobami uczestniczącymi – znaleźć dla nich potencjalne rozwiązania.

Spotkanie #009 – Czy potrzebujemy centralizacji kultury?

Istnieją instytucje kultury w mniejszych i większych ośrodkach – każda z nich spełnia nieco inną społeczną rolę, choć profilami działalności są do siebie zbliżone. Oprócz nich istnieją jednak również instytucje centralne, wyspecjalizowane w poszczególnych dziedzinach, w jakiś sposób nadrzędne wobec tych miejsc kulturalnych, z których korzystamy na co dzień. Warto nie tylko uświadomić sobie, że one istnieją, ale również zadać pytanie o to, dlaczego. Jakim rodzajem wsparcia mogą być – zarówno dla podmiotów publicznych, jak i niezależnych? Jaka jest ich rola? Czy ich funkcjonowanie może przełożyć się na rozwój publiczności związanej ze swoimi, lokalnymi, ośrodkami kultury? To zaledwie kilka kwestii, które poruszymy w rozmowie z Justyną Czarnotą-Misztal, dyrektorką Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Justyna Czarnota-Misztal – dyrektorka Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, pedagożka teatru, trenerka i menadżerka kultury. Prowadziła warsztaty oraz projektowała materiały edukacyjne i rozwojowe dla wielu instytucji i organizacji kultury w całej Polsce. Głównym obszarem jej zainteresowań jest współczesny teatr dla dzieci, młodzieży i rodzin.

Spotkanie poprowadzi Miłosz Markiewicz – doktor nauk humanistycznych zatrudniony w Katedrze Teatru i Sztuki Mediów UAM, badacz przemocy strukturalnej w instytucjach kultury. Kurator cyklu Laboratorium Praktyk Współtwórczych w Scenie Roboczej.

Spotkanie w języku polskim
Czas trwania: ok. 2 godziny
Rozmowa będzie rejestrowana, a następnie opublikowana na naszym kanale na Spotify

Dla kogo: dla osób pracujących w instytucjach, animujących i produkujących, a także dla wszystkich tych, których ciekawi przyszłość instytucji.

Gdzie: Studio Scena Robocza ul. Wroniecka 6
Kiedy: 24 kwietnia w godzinach 18:00-20:00
Za ile: wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy przez mail bilety@scenarobocza.pl

Autorką grafiki jest Wiktoria Szydłowska

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

 
Facebook
Twitter
LinkedIn

Archiwum

Skip to content