O projekcie

SCENA ROBOCZA - EDUKACJA to 3-letnie zadanie propagujące aktywny i świadomy udział młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w kulturze. Projekt ma na celu kompleksowe i dostosowane do potrzeb odbiorców kształtowanie aktywnej i, co ważne, odpowiedzialnej postawy uczestnictwa w kulturze - począwszy od debaty społecznej, interpretację sztuki, aż po artystyczną wypowiedź.

Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego scenariusz rozpisany został na trzy lata. Po "Wiem, co mówię" i "Wiem, co piszę" nadszedł czas na kolejną edycję zatytułowaną "Wiem, co robię". Poprzednio odbył się cykl debat dotyczących kultury i postawy wobec dzieła sztuki - tym razem przechodzimy do praktyki!

Zapraszamy do udziału w serii różnorodnych spotkań i warsztatów dotyczących tańca, ruchu scenicznego, reżyserii, aktorstwa, przywództwa, happeningu, tworzenia kostiumów i scenografii. Warsztaty będą prowadzić zawodowcy, a wykłady specjaliści w swoich dziedzinach. Wszystkie wydarzenia pozwolą Wam, współtwórcom, zdobyć kompleksową wiedzę i umiejętności do stworzenia autorskiego spektaklu. Dostaniecie od nas ogrom inspiracji, a jednocześnie doświadczycie pełnego procesu twórczego w finale.

Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu. W okresie wakacyjnym planujemy przeprowadzenie dwutygodniowych warsztatów aktorskich, aby we wrześniu odbyły się dwie premiery powstałych spektakli. A na deser zorganizujemy wspólny wyjazd i prezentację przedstawień na jednym z zaprzyjaźnionych festiwali teatralnych w Polsce.

Zapraszamy młodych, kreatywnych, z pomysłem i bez pomysłu. Tych spragnionych wiedzy i przede wszystkim działania. Poznaj teatr niekonwencjonalny od podszewki i przeżyj artystyczną przygodę. Sprawdź się jako artysta, odkryj w sobie talent.
Wiesz, co robić!

Projekt skierowany jest do uczniów poznańskich szkół ponadgimnazjalnych, a wykłady mają formę otwartą. Udział w projekcie jest nieodpłatny! Wszystkie spotkania będą odbywać się w Centrum Rezydencji Teatralnej - SCENA ROBOCZA w budynku byłego kina Olimpia (4 piętro).
Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca pod adresem edukacja@scenarobocza.pl

Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej
Budynek byłego kina Olimpia
ul. Grunwaldzka 22, IV piętro
60-785 Poznań

Koordynatorka projektu: Karolina Wajman, tel. 795 577 022

Galeria

PIERWSZA DEBATA 16.09.2014
fot. M. Zakrzewski
SPOTKANIE ROBOCZE 07.10.2014
fot. M. Zakrzewski
SPOTKANIE ROBOCZE 25.11.2014
fot. A. Ziajski
DEBATA FINAŁOWA 11.12.2014
fot. M. Zakrzewski
PREZENTACJA PROJEKTÓW 14.03.2015
fot. M. Zakrzewski
FINAŁ "WIEM, CO PISZĘ"
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 4.05.2016
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 11.05.2016
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 18.05.2016
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 15.06.2016
fot. M. Zakrzewski

Partnerzy