O projekcie

SCENA ROBOCZA - EDUKACJA to 3-letnie zadanie propagujące aktywny i świadomy udział młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w kulturze. Projekt ma na celu kompleksowe i dostosowane do potrzeb odbiorców kształtowanie aktywnej i, co ważne, odpowiedzialnej postawy uczestnictwa w kulturze. Ogólnym dążeniem przeprowadzonych działań jest zdobycie przez młodzież wiedzy i kompetencji pozwalających na świadome wypowiadanie się na poziomie debaty społecznej, analizy, interpretacji i oceny artystycznej ekspresji, z poszanowaniem poglądów i odczuć innych osób.

Projekt otrzymał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego scenariusz rozpisany został na trzy lata. Podzieliliśmy go na trzy rozdziały:

* Wiem, co mówię.

* Wiem, co piszę.

* Wiem, co robię

 

Zapraszamy tych, którym pisanie przychodzi łatwo i tych, którzy ślęczą nad pustą kartką godzinami. Zapraszamy tych, którzy piszą od zawsze i tych, którzy słowa z siebie nie wydusili. Zapraszamy tych, w których pióro, długopis, klawiatura komputera czy telefonu budzi bezbrzeżny zachwyt albo paniczny lęk.
Chcesz pracować w redakcji gazety? Prowadzić interesującego bloga? Wydać powieść albo tomik wierszy? A może wolisz napisać program własnej partii albo tekst reklamujący własną firmę? Przyjdź!
Będziemy się bowiem mierzyć z pisaniem na wszystkie możliwe sposoby.

Co pisać?

Do kogo pisać?

Po co pisać?

Jak pisać?

Czego nie pisać?

To już druga edycja naszego przedsięwzięcia. Znajdzie się tu miejsce dla licealistów, którym za ciasno w szkolnych murach, którzy nudzą się w pubie, którzy chcieliby się wreszcie czymś zająć, ale nie wiedzą czym albo z kim.
Spotkania poprowadzi Ewa Obrębowska.
Będziemy zapraszać na nie gości, którzy odpowiedzą na Wasze pytania.
Będziemy też wspólnie chodzić na spektakle. Po co? Zobaczycie!

 

Galeria

PIERWSZA DEBATA 16.09.2014
fot. M. Zakrzewski
SPOTKANIE ROBOCZE 07.10.2014
fot. M. Zakrzewski
SPOTKANIE ROBOCZE 25.11.2014
fot. A. Ziajski
DEBATA FINAŁOWA 11.12.2014
fot. M. Zakrzewski
PREZENTACJA PROJEKTÓW 14.03.2015
fot. M. Zakrzewski
FINAŁ "WIEM, CO PISZĘ"
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 4.05.2016
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 11.05.2016
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 18.05.2016
fot. M. Zakrzewski
WIEM, CO ROBIĘ - 15.06.2016
fot. M. Zakrzewski

Partnerzy